חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תיק של תקיפת בן זוג בבית מלון באילת הסתיים באי הרשעה

תיק של תקיפת בן זוג בבית מלון באילת הסתיים באי הרשעה
תוכן עניינים

נגד לקוחת המשרד הוגש כתב אישום לבית המשפט השלום באילת בגין עבירות של תקיפת בן זוג. עורך דין אביב מזרחי שייצג את הנאשמת הצליח לשכנע את בית המשפט ואת התביעה המשטרתית לסיים את התיק ללא הרשעה על מנת שלא לפגוע בעתידה של הנאשמת.

לקוחת המשרד, אישה נורמטיבית ומורה במקצועה, הגיעה לבית מלון באילת לחופשה קצרה עם בן זוגה דאז. למרבה הצער, בשלב מסוים השניים נקלעו למריבה קולנית וסוערת שגרמה לאורחים אחרים במלון להזמין למקום ניידת. האורחים האחרים סברו כי בן זוגה של לקוחת המשרד מכה אותה.

כאשר השוטרים הגיעו למקום בן זוגה של לקוחת המשרד כבר עזב את החדר. השוטרים ניסו לתשאל את לקוחת המשרד בדבר השתלשלות האירועים אולם זו סירבה לשתף פעולה. לאחר כמספר דקות, השוטרים איתרו את בן זוגה של לקוחת המשרד כאשר הוא מסתובב במלון. לאור החשדות שעלו, השוטרים עיכבו אותו לחקירה באזהרה בתחנת המשטרה.

בחקירתו, בן הזוג טען כי לקוחת המשרד היא זו שתקפה אותו והוא בבחינת חף מפשע. לחיזוק טענותיו, בן הזוג הראה לחוקרים חבלות קטנות ושריטות וטען כי לקוחת המשרד היא זו שגרמה לחבלות כאשר תקפה אותו בבית המלון. לאחר מכן, נערך בין לקוחת המשרד לבן הזוג עימות במשטרה. במהלכו, הודתה כי תקפה את בן הזוג.

לאור הודאתה של לקוחת המשרד הוגש נגדה כתב אישום המייחס לה עבירות של תקיפת בן זוג הגורמת לחבלה של ממש. תקיפת בת זוג (ובמקרה הזה בן זוג) נחשבת לעבירה חמורה למדי שהעונש המקסימלי בגינה עומד על 6 שנות מאסר.

עורך דין אביב מזרחי סיכם עם התביעה על הסדר טיעון מקל. במסגרתו, תוקנה העבירה של תקיפת בת זוג לעבירה של תקיפה רגילה ללא הנסיבות המחמירות של בן הזוג. לקוחת המשרד הודתה בכתב אישום מתוקן ונשלחה לקבלת תסקיר שירות מבחן לעניין האפשרות לסיום התיק באי הרשעה.

כאמור, הנאשמת באותו מקרה היא אישה נורמטיבית, ללא עבר פלילי שזוהי הסתבכותה הראשונה עם החוק ובכלל. הואיל ומדובר במורה, הרשעה פלילית עלולה הייתה להיות הרסנית עבור לקוחת המשרד ולסכל אפשרות שתמשיך לעבוד בתחום החינוך.

שירות המבחן הגיש לבית המשפט תסקיר שירות מבחן אודות הנאשמת. בתסקיר נרשם כי הנאשמת הינה אישה נורמטיבית שלקחה אחריות על מעשיה ועוברת טיפול רגשי במטרה לשנות את דפוסיה. נוכח נתוניה של הנאשמת, והעובדה כי הרשעה עלולה לפגוע בעתידה, שירות המבחן המליץ לבית המשפט להימנע מהרשעתה ולהטיל עליה צו מבחן ללא הרשעה.

משמעות אי ההרשעה היא כי במקרים חריגים בית המשפט נמנע מלהרשיע את הנאשם על מנת שלא לפגוע בעתידו כך שעברו הפלילי של הנאשם נותר ללא הרשעות.  

בסמוך למועד גזר הדין ולאור חוות הדעת החיובית מטעם שירות המבחן, התביעה המשטרתית הסכימה כי הצדדים יעתרו במשותף לעונש מוסכם שכולל צו מבחן ללא הרשעה. בית המשפט כיבד את ההסכמות בין הצדדים וסיים את התיק ללא הרשעה. מדובר בתוצאה טובה במיוחד בעבירה של תקיפת בן זוג ובמיוחד במחוז הדרום שנחשב למחוז קשה ומחמיר עבור נאשמים.

תמונות של פסק הדין

שתפו את המאמר
Picture of אודות כותב המאמר אביב מזרחי
אודות כותב המאמר אביב מזרחי

כותב המאמר הינו עורך דין אביב מזרחי בעל משרד עצמאי שעוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו. המשרד מייצג חשודים ונאשמים בכל שלבי ההליך הפלילי החל משלב החקירה ועד להליכים המתקיימים בבית המשפט. בין היתר המשרד מתמחה בייצוג בעבירות סמים, נשק, אלימות, מרמה, אלימות במשפחה, עבירות צבאיות, הליכים משמעתיים, עבירות מין, הליכי מעצר, הליך של הסדר מותנה, ייעוץ לפני חקירה, צווי הרחקה, ערעורים, ועדות שחרורים, שינוי עילת סגירה ומחיקת רישום פלילי.

אין במידע המופיע באתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.

עוד מאמרים שיוכלו לעניין אותך...

כתבת-תדמית-תיק-תעבורה-1-1
הצלחות המשרד
הנאשם הורשע בתיק של נהיגה בזמן פסילה ובשלושה תיקים של נהיגה תחת השפעת סמים והעונש שהוטל עליו הסתכם בשירות לתועלת הציבור לצד פסילת רישיון והארכת עונשים מותנים

נגד לקוח המשרד הוגשו במקביל מספר כתבי אישום בגין עבירות תעבורה חמורות שביצע תוך תקופה קצרה של כ-3 חודשים. למרות שנשפט במקביל בגין 4 תיקים

חומר חקירה
כל הפוסטים
חומר חקירה

חומר חקירה הינו כינוי לכל הראיות והמסמכים שנאספו על ידי המשטרה במסגרת חקירת המשטרה. חשוב לציין בהקשר כי על בסיס חומר החקירה התביעה מחליטה האם

דילוג לתוכן