חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של לקוח המשרד שנחשד בגניבת אופנוע בתל אביב אך בית המשפט קיבל את טענותיו של עורך דין אביב מזרחי וקבע כי ישוחרר למעצר בית.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של לקוח המשרד שנחשד בגניבת אופנוע בתל אביב אך בית המשפט קיבל את טענותיו של עורך דין אביב מזרחי וקבע כי ישוחרר למעצר בית.
תוכן עניינים

באחת משעות הלילה הקטנות אופנוע יוקרתי נגנב בצפון תל אביב. פחות משעה לאחר הגניבה לקוח המשרד נעצר על ידי שוטרים שהוא מתחבא מאחורי חונה בסמוך לאופנוע בעיר פרדס חנה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ל-5 ימי מעצר אך בית המשפט קבע כי ישוחרר למעצר בית למרות שעומדים ותלויים נגדו שלושה תיקים נוספים בגין גניבות דומות.

באותו מקרה דובר באופנוע יוקרתי שהיה מאובזר באיתורן שעוקב אחר תנועותיו. שבמקרה של תזוזת האופנוע קופצת התראה למוקד חברת האיתורן. מיד בסמוך לגניבה, מוקדן של חברת האיתורן איתר את התזוזה והכווין ניידת משטרה בהתאם למיקומו של האופנוע. לאחר מעקב של כחצי שעה, השוטרים הגיעו ומצאו את האופנוע בעיר פרדס חנה שהוא שוכב על צידו. לקוח המשרד נעצר שהוא מתחבא מאחורי חומרה בסמוך לאופנוע. הוא עוכב והובא לחקירה באזהרה בגין חשד לביצוע עבירת גניבת רכב. להרחבה על עבירת גניבת הרכב קראו במאמר הבא.

לקוח המשרד בחר לשמור על זכות השתיקה ונמנע מלענות לשאלות החוקרים. המשטרה עצרה אותו ויום למחרת ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו למשך 5 ימים לצורך ביצוע פעולות חקירה שבסופן תוכל להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. המשטרה טענה כי נשקפת מהחשוד מסוכנות גבוהה בין היתר לאור העובדה כי באותה העת עמדו נגדו 3 תיקים נוספים בגין גניבת אופנועים. להרחבה על הליך מעצר ימים קראו במאמר הבא.

בדיון המעצר הראשון לקוח המשרד יוצג על ידי עורך דין אחר ובית המשפט האריך את מעצרו ב-5 ימים בהתאם לבקשת המשטרה.

בדיון המעצר השני עורך דין אביב מזרחי נכנס לתיק והייצוג התחלף. המשטרה טענה בפני בית המשפט כי בכוונתה לבצע 30 פעולות חקירה נוספות על מנת לעבות את החשד ולחזק את הראיות נגד החשוד ועל כן ביקשה להאריך את מעצרו ב-5 ימים נוספים.

עורך דין אביב מזרחי טען בפני בית המשפט כי אותם שוטרים שהגיעו למקום לא דיווחו על קשר עין עם החשוד וכי פעולות החקירה שבכוונת המשטרה לבצע אינן ברות שיבוש ועל כן אינן מצדיקות את המשך מעצרו. בנוסף, עורך דין אביב מזרחי הדגיש כי לחשוד מיוחסת עבירת רכוש ברף הנמוך שאינה מצדיקה מעצר והציע לשחררו למעצר בית בבית הוריו.

בית המשפט חקר את המפקחים המוצעים בדבר יכולתם לפקח על החשוד והחליט כי לקוח המשרד ישוחרר למעצר בית מלא בבית הוריו וככל שהמשטרה תבחר להגיש כתב אישום ניתן לעשות זאת כאשר החשוד שוהה במעצר בית.

עורך דין אביב מזרחי הצליח לשחרר את לקוח המשרד למעצר בית כבר בדיון הראשון בו ייצג אותו. מדובר בתוצאה טובה במיוחד נוכח עברו הפלילי והעובדה כי באותה עת התנהלו נגדו 3 תיקים נוספים בגין אותן עבירות.

תמונה של פרוטוקול השחרור:

שתפו את המאמר
Picture of אודות כותב המאמר אביב מזרחי
אודות כותב המאמר אביב מזרחי

כותב המאמר הינו עורך דין אביב מזרחי בעל משרד עצמאי שעוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו. המשרד מייצג חשודים ונאשמים בכל שלבי ההליך הפלילי החל משלב החקירה ועד להליכים המתקיימים בבית המשפט. בין היתר המשרד מתמחה בייצוג בעבירות סמים, נשק, אלימות, מרמה, אלימות במשפחה, עבירות צבאיות, הליכים משמעתיים, עבירות מין, הליכי מעצר, הליך של הסדר מותנה, ייעוץ לפני חקירה, צווי הרחקה, ערעורים, ועדות שחרורים, שינוי עילת סגירה ומחיקת רישום פלילי.

אין במידע המופיע באתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.

עוד מאמרים שיוכלו לעניין אותך...

ספק סביר
כל הפוסטים
ספק סביר

ספק סביר הינו מונח מקצועי מתחום המשפט פלילי. המושג ספק סביר מתייחס לרמת ההוכחה הנדרשת שעל התביעה להציג לבית המשפט על מנת להרשיע את הנאשם

זכות השתיקה
כל הפוסטים
זכות השתיקה

זכות השתיקה מאפשרת לנחקר שנחשד בעבירה פלילית להימנע מלהשיב לשאלות שמופנות אליו בחקירה מפאת החשש שיפליל את עצמו. זכות השתיקה הינה זכות חשובה מאוד במשפט

זיכוי מחמת הספק
כל הפוסטים
זיכוי מחמת הספק

זיכוי מחמת הספק הינו מצב משפטי שבו בית המשפט מזכה את הנאשם מהעבירות שיוחסו לו בכתב האישום למרות שהתביעה הציגה ראיות מסוימות לחובתו. כלומר, זיכוי

דילוג לתוכן