חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אי הרשעה בעבירה של החזקת קוקאין- לקוח המשרד נתפס כאשר הוא מחזיק בביתו מספר גרמים של סם מסוג קוקאין. התיק הסתיים ללא הרשעה פלילית.

אי הרשעה בעבירה של החזקת קוקאין- לקוח המשרד נתפס כאשר הוא מחזיק בביתו מספר גרמים של סם מסוג קוקאין. התיק הסתיים ללא הרשעה פלילית.
תוכן עניינים

נגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו החזקת סם מסוכן מסוג קוקאין שלא לצריכה עצמית. לאחר הסדר טיעון עם התביעה, הנאשם נשלח לקבלת תסקיר שירות מבחן לעניין סוגיית ההרשעה. בסופו של דבר, התיק נגמר ללא הרשעה פלילית וללא כתם שעלול היה לפגוע בעתידו של הנאשם.

לקוח המשרד הינו מהנדס במקצועו שעובד בחברה גדולה בתחום הייצור. באחד מן הימים, הגיעו לביתו מספר בלשי לצורך ביצוע חיפוש סמים. ככל הנראה שלהגעת המשטרה למקום קדם מידע מוקדם כלשהו שלפיו לקוח המשרד מעורב בעבירות סמים לרבות סחר בסמים. במהלך החיפוש בדירתו של לקוח המשרד, נתפסה כמות קטנה של סם מסוג קוקאין ששימשה אותו לצריכה עצמית וכן מספר גרמים של סם מסוג קנאביס. חשוב לציין בהקשר זה כי לקוח המשרד החזיק ברישיון לשימוש בקנאביס מטעמים רפואיים.

לאחר התפיסה, לקוח המשרד נלקח לחקירה באזהרה ושם נחקר בחשד לעבירות של סחר בסמים. בחקירה, החשוד הכחיש את המיוחס לו והבהיר כי הסם שנתפס משמש אותו לצריכה עצמית. כמו כן, לקוח המשרד הציג לחוקרי המשטרה את האישור הרפואי לשימוש בקנאביס רפואי והסביר כי הסם משמש אותו לצורך הקלה בכאבים. לאחר חקירה קצרה, הנ"ל שוחרר בתנאים מגבילים של מעצר בית למספר ימים.

לאחר כשנה מהאירוע האמור, הוגש נגד לקוח המשרד כתב אישום לבית המשפט בחדרה. כתב האישום ייחס ללקוח המשרד החזקת סם שלא לצריכה עצמית בגין החזקת הקוקאין. כאן המקום לציין כי לקוח המשרד הינו אדם נורמטיבי ללא הרשעות קודמות שזוהי הסתבכותו הראשונה עם החוק. עוד יצוין כי מדובר במהנדס שהחזיק במשרה טובה יחסית ושהרשעה פלילית עלולה הייתה לפגוע בעתידו ובאפשרותו להתקדם במקום העבודה או להתקבל בעתיד למקומות עבודה חדשים.

 לאור ההשלכות האמורות, עורך דין אביב מזרחי שכנע את התביעה המשטרתית לתקן את כתב האישום כך שהעבירה שתיוחס לנאשם תהיה עבירה של החזקת סם לצריכה עצמית במקום העבירה שיוחסה לו בכתב האישום המקורי. יתרה מכך, עורך דין אביב מזרחי הגיע להסכמות עם התביעה בדבר שליחתו של הנאשם לתסקיר שירות המבחן לעניין הרשעתו בדין. הסדר הטיעון כלל הסכמה כי ככל ששירות המבחן יהיה חיובי וימליץ על אי הרשעה אזי שהתביעה תסכים לקבל את המלצת שירות המבחן ולסיים את התיק ללא הרשעה.

כתב האישום תוקן בהתאם לאמור לעיל וההסכמות האמורות הוצגו לבית המשפט שהורה לשירות המבחן להגיש תסקיר בעניינו של הנאשם בסוגיית אי ההרשעה. בסופו של דבר, שירות המבחן הגיש לבית המשפט תסקיר חיובי אודות הנאשם והמליץ על אי הרשעתו בדין בין היתר על מנת שלא לפגוע בעתידו וכן לאור העובדה שמאז ביצוע העבירות הנאשם השתתף בטיפול פרטני ונמנע משימוש בסמים מסוג סמים. עוד יצוין כי בדיקות סמים שבוצעו לנאשם בשירות המבחן הצביעו על ניקיונו מסמים.   

לאור התסקיר החיובי והמלצת שירות המבחן, ובהתאם להסדר הטיעון, התביעה המשטרתית הסכימה לעתור במשותף לאי הרשעת הנאשם מטעמים שיקומיים ועל מנת שלא לפגוע בעתידו. לאור ההסכמה, הצדדים הציגו לבית המשפט עמדה משותפת שכוללת הסכמה לאי הרשעה וביצוע 140 שעות של שירות לתועלת הציבור.

בית המשפט קיבל את ההסדר ואת הסכמות הצדדים ונמנע מלהרשיע את הנאשם והטיל עליו 140 של שירות לתועלת הציבור אותן ריצה הנאשם בעמותה שמחלקת מזון לנזקקים.

התוצאה הסופית הינה שהנאשם סיים את התיק ללא הרשעה פלילית שהייתה עלולה לפגוע בעתידו. כמו כן, הקהילה הרוויחה מהשעות שהנאשם תרם מזמנו למען הנזקקים. מדובר בתוצאה טובה במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר בתיק של החזקת סם מסוג קוקאין. קראו עוד במאמר שכתבתי בנושא אי הרשעה.  

הצלחות המשרד
אי הרשעה בעבירה של החזקת קוקאין- לקוח המשרד נתפס כאשר הוא מחזיק בביתו מספר גרמים של סם מסוג קוקאין. התיק הסתיים ללא הרשעה פלילית.
שתפו את המאמר
Picture of אודות כותב המאמר אביב מזרחי
אודות כותב המאמר אביב מזרחי

כותב המאמר הינו עורך דין אביב מזרחי בעל משרד עצמאי שעוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו. המשרד מייצג חשודים ונאשמים בכל שלבי ההליך הפלילי החל משלב החקירה ועד להליכים המתקיימים בבית המשפט. בין היתר המשרד מתמחה בייצוג בעבירות סמים, נשק, אלימות, מרמה, אלימות במשפחה, עבירות צבאיות, הליכים משמעתיים, עבירות מין, הליכי מעצר, הליך של הסדר מותנה, ייעוץ לפני חקירה, צווי הרחקה, ערעורים, ועדות שחרורים, שינוי עילת סגירה ומחיקת רישום פלילי.

אין במידע המופיע באתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.

עוד מאמרים שיוכלו לעניין אותך...

ספק סביר
כל הפוסטים
ספק סביר

ספק סביר הינו מונח מקצועי מתחום המשפט פלילי. המושג ספק סביר מתייחס לרמת ההוכחה הנדרשת שעל התביעה להציג לבית המשפט על מנת להרשיע את הנאשם

זכות השתיקה
כל הפוסטים
זכות השתיקה

זכות השתיקה מאפשרת לנחקר שנחשד בעבירה פלילית להימנע מלהשיב לשאלות שמופנות אליו בחקירה מפאת החשש שיפליל את עצמו. זכות השתיקה הינה זכות חשובה מאוד במשפט

זיכוי מחמת הספק
כל הפוסטים
זיכוי מחמת הספק

זיכוי מחמת הספק הינו מצב משפטי שבו בית המשפט מזכה את הנאשם מהעבירות שיוחסו לו בכתב האישום למרות שהתביעה הציגה ראיות מסוימות לחובתו. כלומר, זיכוי

דילוג לתוכן